KOSGEB BURHANİYE TEMSİLCİLİĞİ

Kosgeb Burhaniye Temsilciliği olarak KOSGEB destek yönetmeliği kapsamında üyelerimizi ve kobi tanımına uygun işletmeleri Kosgeb'in destek programlarından faydalanmaları için KOSGEB veri tabanına kayıt işlemleri ve kaydı olan işletmelerin de her yıl güncelleme işlemlerinin yapılması konusunda hizmet vermekteyiz.


1. KOSGEB'DEN DESTEK/KREDİ ALABİLİR MİYİM?

KOSGEB 1990 yılında 3624 Sayılı Kanun ile İmalat Sanayi İşletmelerinin ekonomideki yerlerinin geliştirilmesi amacıyla kurulmuş bir kamu kuruluşudur. KOSGEB'in 1990-2009 yılları arasında imalat sanayi KOBİ'lerine yönelik yapmış olduğu çalışmalar takdirle karşılanmış ve 2009 yılında imalat sanayi dışında yer alan sektörlerdeki KOBİ'lerin de geliştirilmesi görevi KOSGEB'e verilmiştir. 18 Eylül Tarihinde alınan Bakanlar Kurulu Kararı ile, KOSGEB'in geliştirilmesinden sorumlu olduğu KOBİ sektörleri belirlenmiştir.

DESTEK/KREDİ ALABİLECEK FAALİYET ALANLARI ( İndirmek için Tıklayın ) 

DESTEK/KREDİ ALAMAYACAK FAALİYET ALANLARI ( İndirmek için Tıklayın )

2. NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

Aşağıdaki "Başvuru için tıklayınız" linkine tıklayıp bilgileri doldurup, KOBİ Beyannamesi ve KOBİ Bilgi Dokümanı çıktılarını alıp seçtiğiniz Merkez Müdürlüğüne teslim etmeden KOSGEB Veritabanına kaydınız sonuçlanmayacaktır.

KOSGEB Veritabanına kayıt olduktan sonra, kredi destek programları açıldığında KOSGEB Kredisine başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru için öncelikle işletmenize ait genel bilgileri doldurup bundan sonraki bütün aşamalarda kullanacağınız İşletmenizin Kullanıcı Adı ve Şifresini alacaksınız. Kullanıcı Adı ve Şifrenizi daha sonraki aşamalarda sorunla karşılaşmamak için unutmamanız önemlidir.

KOSGEB'e vereceğiniz beyanlardaki bilgilerin yanlış olmasından doğacak tüm hukuki ve mali sorumluluk işletmenize ait olacaktır.

3. BAŞVURU AŞAMASINDA KARŞILAŞTIĞIM SORUNLARDA NE YAPACAĞIM?

Başvuru sırasında yaptığınız herhangi bir yanlışlığı, internet üzerinden kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapıp her zaman düzeltebilirsiniz. Yalnız sizlerden sorumlu olan Merkez Müdürlüğü'müze kaşeli ve imzalı olarak Başvuru Formu ve KOBİ Beyannamesi'ni teslim ettikten sonra değişiklik yapamayacaksınız. Bu durumda sizlerden sorumlu Merkez Müdürlüğü'müzle irtibata geçerek bilgilerinizin düzeltilmesini talep ediniz.

Ayrıca her türlü sorularınızda, Merkez Müdürlüklerimize müracaat edebilirsiniz.

Merkez Müdürlükleri adres bilgileri için tıklayınız.