BTO’da İKİNCİ EL MOTORLU KARA TAŞITI ALIM SATIM YAPANLAR MESLEKİ YETERLİLİK BELGERİNİ ALDI

TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri tarafından Burhaniye Ticaret Odası işbirliğinde ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti ile iştigal eden firma sahipleri ve personele yönelik mesleki yeterlilik sınavını kazananlara belgeleri tören ile takdim edildi.

TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş ve Burhaniye Ticaret Odası arasında yapılan protokol kapsamında yapılan İkinci El Araç Alım-Satım Yapanlar İçin TOBB MEYBEM Belgelendirme sınavları neticesinde başarılı olan adayların yeterlilik belgeleri Burhaniye Ticaret Odasında düzenlenen törende BTO Odası Meclis Başkanı Hasan Varol tarafından verildi.

Törende konuşan Meclis Başkanı Hasan Varol Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı Seviye 4, Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 Sınavları, TOBB MEYBEM tarafından yapılmış olup, yazılı (teorik) ve uygulamalı olarak iki aşamada gerçekleştirilmiştir dedi.

Mesleki Yeterlilik Belgesini almayan İşletmelerin ise ;

İl Ticaret Müdürlüklerince, mesleki yeterlilik belgesi olmayan işletmelere “Yetki Belgesi” verilmeyeceğini,

Noterlerce, mesleki yeterlilik belgesi ibraz etmeyenlerin “Alım-Satım İşlemlerini” kabul edilmeyeceğini,

Belediyelerin ise, mesleki yeterlilik belgesi ibraz etmeyen işletmelere “Ruhsat” vermeyeceğinin hatırlatmasını yaparak belgesi olmayan firmaların biran önce belgelendirme için Burhaniye Ticaret Odasına başvurmalarını istedi.