İSTİHDAM TEŞVİKLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI BURHANİYE TİCARET ODASI EV SAHİPLİĞİNDE YAPILDI

Burhaniye’de “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla başlatılan İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında, Burhaniye Ticaret odası ev sahipliğinde, Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Balıkesir Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Burhaniye Ticaret Odası Konferans Salonunda Düzenlenen İSTİHDAM TEŞVİKLERİ Bilgilendirme Toplantısına Burhaniye Kaymakamı Sayın Hüseyin Öner, Balıkesir Sosyal Güvenlik İl Müdürü Muhammet Sıddık POLAT ve Balıkesir Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürü Nazım BALCI, Burhaniye Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Canan ALADAĞ, Edremit İŞKUR Hizmet Merkez Müdürü Nilüfer KARAHAN, Burhaniye Ticaret Odası Üyeleri ile İşverenler ve yatırımcılar katıldı.

Toplantının Başında konuşan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Nazım BALCI 2019 yılı bütçesinde İŞ-KUR’a ayrılan destek miktarlarından bahsederek ,işbaşı eğitim programı. Ücret garanti fonu, kısa çalışma ödeneği, toplum yararına program, işsizlik ödeneği gibi desteklere ayırdığımız bütçenin bir üst sınırı yok. ve diğer programlar için de aynı şekilde. Bu bütçeyi burada, Balıkesir’de ve Burhaniye’de sizler için kullanmak istiyoruz. İşverenlerimizin kapılarına biz gideceğiz. Bu teşvikleri anlatacağız, istihdam olması için bütün gayretimizi kullanacağız.” diye konuştu.

Balıkesir Sosyal Güvenlik İl Müdürü Muhammet Sıddık POLAT ise Desteklerin Kullandırılması aşamasında Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Nazım BALCI’ya katıldığını ifade ederek, işverenlerden istahdam Seferberliği kapsamında sağlanan teşviklerden faydalanmalarını istedi.

Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Mustafa AYSEL ise Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla başlatılan İstihdam Seferberliği kapsamında çıkarılan;

Yeni İstihdama Ücret Desteği (3 ay )

Yeni İstihdamın SGK Primine, Vergisine Destek (en az 12 ay)

Kısa Çalışma Ödeneği

Asgari Ücret Desteği,

Düzenli Ödemeye Devamlı Destek

Kalkınmaya İlave Destek

Önce İşbaşı Eğitim Sonra İstihdam Desteği,

İhtiyacınıza Uygun, Nitelikli İşgücü Eğitimine Tam Destek” başlıklı İstihdam teşviklerinin iş dünyasına bir soluk vereceğini belirtti.

Toplantı Sonunda Burhaniye Kaymakamı Hüseyin ÖNER “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla başlatılan İstihdam Seferberliği kapsamında, Burhaniye Ticaret odası ev sahipliğinde, Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Balıkesir Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde bilgilendirme toplantısı için teşekkür ederek iş dünyasının bu teşviklerden faydalanmasını istedi