TÜVTÜRK MUAYENE İSTASYONU HİZMETİ ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ.  

Burhaniye Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aysel Gezici araç muayene istasyonlarının ilçemizde hizmet vermeye başlaması için yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Başkan Mustafa Aysel yapmış olduğu açıklamada; “ Geçtiğimiz günlerde Burhaniye’de bulunan Meslek Oda başkanları ile yapmış olduğumuz toplantınınlçemizde artan araç muayene talebine cevap verebilmek amacı ile Gezici araç muayene istasyonlarının ilçemizde hizmet vermeye başlaması için çalışmalarda  bulunmasına ve bu çalışmaların Burhaniye Ticaret Odasınca gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

Burhaniye Ticaret Odamızdan oluşturulan heyet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı denetiminde, Türkiye'de periyodik araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kuruluş olan TÜVTÜRK’ün Balıkesir yetkili temsilcisi olan 2K Taşıt Muayene İstasyonları İşletim A.Ş yetkilisi Sayın Rahmi Kula  ile görüşmelerde bulunarak Gezici araç muayene istasyonlarının ilçemizde hizmet vermeye başlaması için girişimlerde bulunmuştur.

Yapılan girişimlere istinaden Türkiye'de periyodik araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kuruluş olan TÜVTÜRK’ün Balıkesir yetkili temsilcisi olan 2K Taşıt Muayene İstasyonları İşletim A.Ş Müdürü ile çalışma ve görüşmeler yapılarak ilçemizde Gezici araç muayene istasyonlarının ilçemizde hizmet vermeye başlaması ve tarihlerin belirlenmesi üzere  mutabık kalınmıştır. Tarihler belirlendiğinde tekrar bilgilendirme yapacağız  ” diyerek müjdeyi verdi.