BURHANİYE TİCARET ODASI VE BERGAMA TİCARET ODASI KIYASLAMA ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİ.

 

Burhaniye Ticaret Odası, TOBB Akreditasyon Standardı gereği Akreditasyon Sürecindeki odaların iyi uygulamaları örnek almak ve paylaşmak amacı ayrıca geliştirmeye açık yanların tespiti ile kendi odalarında uygulanması mümkün örneklerin görülebilmesi için Bergama Ticaret Odasının ev sahipliğinde bir araya geldi.

Burhaniye Ticaret Odasından Genel Sekreter Ersel Pazarbaşı, Akreditasyon sorumlusu Mehtap Uzunca, Dış Ticaret ve Proje Sorumlusu Cem Baturay Tınaz ve Laboratuvar Sorumlusu Ahmet Han Zeybek, Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, Bergama Ticaret Odası Genel Sekreter Gülay Koç, Akreditasyon Sorumlusu Yeşim Fidan Yılmazoğulları, Basın Halkla İlişkiler Kaan Özcan, Oda Sicil Müdürü Begim Seziş Gözalan ve Ticaret Sicili Müdürü Vekili Hamit İri ‘nin katılımı ile yapılan kıyaslama çalışması kıyaslamaya katılan odaların süreçleri esas alınarak yapılmıştır.

Yapılan Kıyaslama çalışması kıyaslamaya katılan odaların benzer süreçleri için yapılmış olup, her oda kendi süreçlerinde iyileştirmeye açık yönlerin tespitine çalışmıştır.

Kıyaslamada, 1.3. İnsan Kaynakları Süreci,  1.7. Üye İlişkileri, 1.8. Kalite Yönetimi, 2.3. Bilgi, Danışmanlık ve Destek Süreci, 2.4. İş Geliştirme ve Eğitim Süreci, 2.5 Uluslararası Ticaret Süreçleri ve uygulamalara ilişkin benzerlikler ve farklar görüşülmüş olup, rapora ise sadece kıyaslamaya katılan odaların iyi uygulamaları üst yönetimlerinde görüşüne sunulmak üzere yazılmıştır.