DIŞARIDA KAR, İÇİMİZDE ATEŞ ...

Burhaniye Ticaret Odası tarafından devam etmekte olan yapay resif projesinde deniz dışında olan çalışmalar tamamlandı.

Burhaniye Ticaret Odası web sayfalarında bahsi geçen deniz canlıları için yapılan yapay yuvalar, resif küplerinin imalatı geçtiğimiz hafta tamamlandı.

Resif küplerinin dizilişi, konumlanması denize indirilmesi ile ilgili SZR Denizcilik Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. firması sahibi Sayın Sezer IŞIN, deniz canlılarımızın yaşam alanlarının deniz içine yerleştirilmesi konusunda yardımseverlik örneği göstererek yapılacak olan işlemleri bedelsiz olarak firmasınca karşılayabileceğini ifade etmiştir.

İlçemizde son dört yılın en soğuk ve kârlı günlerinden biri yaşanırken, yapılacak olan yeni deniz evlerinin heyecanı ve umudu ile soğuğa aldırmaksızın Sayın Sezer Işın ve ilçemizde bulunan resif projesi ekibi Burhaniye Limanında bir araya gelerek deniz canlılarımızın yuvasının yapılacağı yerlere resif bloklarının ulaşım konusunda bir yol haritası belirlenmesi konusunda alternatifler değerlendirilmiştir. Bu soğuk ve karlı havaya rağmen ekibin azim ve duyarlılığı, projenin denizde gerçekleştirilecek olan bölümünün en kısa sürede sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Deniz, yalnızca bir su kütlesi değil, aynı zamanda insanlığın yaşam kaynağı, besin deposu, nefes aldığı yerdir. Deniz, gelecek kuşaklara bırakılacak en değerli emanettir.